Yhteys- ja vastuuhenkilöitä 2020

TEHTÄVÄ(T)

YHTEYSHENKILÖITÄ

PUHEENJOHTAJAMarjatta Partanen, 
p. 050 341 7940
marjatta.partanen@gmail.com
VARAPUHEENJOHTAJAHannu Melin, p. 040 773 5767
hannu.melin@gmail.com

SIHTEERI,
TIEDOTUS
ASIAT

Merja Mustonen,
p. 040 832 7795  mustonenmerjam@gmail.com

VIESTINTÄRYHMÄ

Merja Mustonen,
p. 040 832 7795
mustonenmerjam@gmail.com
Marjatta Partanen, 
p. 050 341 7940
marjatta.partanen@gmail.com
Arja Manninen, 
p. 040 730 7524
arja.anita@hotmail.com
Jorma Pitkänen,
p. 0503650549, jjp@pp.inet.fi
Risto Paanala, p. 045 638 3347
ristopla@elisanet.fi

JÄSENASIAT

Arja Manninen, 
p. 040 730 7524
arja.anita@hotmail.com

TALOUSASIAT

Kirsi Karjalainen,
p. 040 512 9585
kirsi.karjalainen@uef.fi

WWW- JA FACEBOOK-SIVUT

Risto Paanala
p. 045 638 3347
ristopla@elisanet.fi

REITISTÖT

 

MAANKÄYTTÖSUUNNITELMAT

Marjatta Partanen, 
p. 050 341 7940
marjatta.partanen@gmail.com
Eero Oura, p. 045 260 8551
eero.oura@gmail.com
Liisa Oura, p. 040 829 4239
liisa.oura@gmail.com
Risto Paanala
p. 045 638 3347
ristopla@elisanet.fi

TURVALLISUUSVASTAAVA

Ilkka Raittila,
p. 0400 137 753
ilkka.raittila@gmail.com

LYKYNLAMPI

Marjatta Partanen, 
p. 050 341 7940
marjatta.partanen@gmail.com
Helvi Kotilainen

LAPSET, PERHEET

Eija Sollo,
p. 0500 950 996
eija.sollo@pp.inet.fi
Taina Kuivalainen,
taina.kuivalainen@gmail.com
Jenna Tahvanainen,
Eija Vänskä

HIIHTO

 

 

 

 

 

 

Aikuisten hiihtokoulut ja suksien voitelu Lykynlammella / Future Club

Hannu Melin, p. 040 773 5767
hannu.melin@gmail.com
Sami Kurenniemi,
p. 050 5500778,
samiantti.kurenniemi@gmail.com
Pentti Leskinen,
p. 050 341725,
penttileskinen13@gmail.com
Jukka Nieminen
p. 0400 682 071 
j.niemi@hotmail.com (Pyhäsaarihiihto)

Toivo Turunen , Future Club,
p. 0400 375 070
toivo.turunen@gmail.com

RETKILUISTELULauri Kontkanen

RETKEILY, VAELLUKSET
- (päivä)retket
- vaellukset
- lumikenkäily
- Ei Lapin retkiä ja vaelluksia

Tuula Turunen, p. 050 372 6242
thturunen@gmail.com
Liisa Oura, p. 040 829 4239
liisa.oura@gmail.com
Eero Oura, p. 045 260 8551
eero.oura@gmail.com
Juha Tiainen 
p. 050 527 4150
juhaolli@gmail.com
Pekka Laakkonen
Riikka Turunen,
p. 044 235 1981,
riikkaturunen17@gmail.com

SAUVAKÄVELYArja Manninen, 
p. 040 730 7524
arja.anita@hotmail.com

GEOKÄTKÖILY

Annu Jantunen,
annu.jantunen@gmail.com

FRISBEEGOLF

Markku Penttonen,
p. 0400 718 767

POLKUJUOKSU

Laura Pastinen, 
lpastinen@hotmail.com
Sinikka Saavalainen 
p. 050 343 7735, 
sinsaa@saunalahti.fi

Eini ja Antti Eronen (Juuka)

MELONTA

Eero Oura, p. 045 260 8551
eero.oura@gmail.com
Liisa Oura, p. 040 829 4239
liisa.oura@gmail.com
Katri Tiainen
p. 050 495 4855
tiaikatri@gmail.com
Rauno Asikainen
Seppo Hirvonen,
Kari Reinikainen,
Hannu Melin
,
p. 040 773 5767
hannu.melin@gmail.com
(hallituksen yhdyshenkiö),

Joensuun Kauhojat

SOUTU

Toivo Turunen , Future Club,
p. 0400 375 070,
toivo.turunen@gmail.com

PYÖRÄILY

Sinikka Saavalainen 
p. 050 343 7735, 
sinsaa@saunalahti.fi
Merja Mustonen,
p. 040 832 7795 mustonenmerjam@gmail.com

KUHAMAJA

Jorma Pitkänen, 
p. 0503650549, 
jjp@pp.inet.fivastaava
Martti Ossi,
p. 040 536 7298,
ossimartti@gmail.com
Jukka Nieminen
p. 0400 682 071 
j.niemi@hotmail.com 
Pentti Sinisalo,
Tapani Ryynänen,
Jorma Kinnunen,
Rauno Mäkinen,

Kyösti Thum

KUHAMAJA
-avaimet

JA

RETKEILYVÄLINEET
- avaimet, lainaustoiminta,
varastojen kunnossapito

Hannu Melin, varastovastaava
p. 040 773 5767,
hannu.melin@gmail.com
Kari Kettunen, 
p. 050 5545133
kj.kettunen@gmail.com
Martti Ossi,
p. 040 536 7298,
ossimartti@gmail.com
Eero Oura, p. 045 260 8551,
eero.oura@gmail.com
Liisa Oura, p. 040 829 4239,
liisa.oura@gmail.com
Marjatta Partanen, 
p. 050 341 7940
marjatta.partanen@gmail.com
Eija Sollo, p. 0500 950 996
eija.sollo@pp.inet.fi
Jorma Pitkänen, 
p. 0503650549, 
jjp@pp.inet.fi
Ilkka Raittila, p. 0400 137 753,
ilkka.raittila@gmail.com

TAPAHTUMIEN JÄRJESTELYIHIN TARVITAAN VASTUUHENKILÖIDEN LISÄKSI VAIHTELEVA JOUKKO MUITA TALKOOLAISIA.

ILMOITTAUDU AJOISSA TAPAHTUMATALKOOLAISEKSI KO. VASTUUHENKILÖLLE.
MYÖS TEKSTIVIESTI KÄY !

<<sivun alkuun