Elokuu 2018

Ajankohta

Viikon-
päivä

Tapahtuma / paikka

Järjestelyvastaava, tiedustelut
ja ilmoittautuminen.

1.8.kePOLKUJUOKSUA/
Lykynlampi

Laura Pastinen,
lpastinen@hotmail.com

Liisa Oura,
p. 040 829 4239,
liisa.oura@gmail.com

4.8.

la

PÄIVÄRETKI/
Linnansaaren kansallispuisto

Arja Manninen,
arja.anita@hotmail.com

4.-5.8.

la-su

S-K:n LATUALUEEN KESÄFESTARIT/
Tanhuvaara

JOENSUUN LATU

SUOMEN LATU

Ennakkotietoa:
www.puijonlatu.fi/muu toiminta  

5.8.suMELONTARETKI/
Liperin saaristo

Katri Tiainen
p. 050 495 4855
tiaikatri@gmail.com

5.8.su

PYÖRÄILYRETKI /

Valamo

Hannu Melin ,
hannu.melin@gmail.com
p. 040 7735767

7.8.

ti

TIISTAI-ILLAN PYÖRÄILY /
Niittylahti

Hannu Melin ,
hannu.melin@gmail.com
p. 040 7735767

8.8.kePOLKUJUOKSUA/
Onkilammen polut

Laura Pastinen,
lpastinen@hotmail.com

Liisa Oura,
p. 040 829 4239,
liisa.oura@gmail.com

14.8.

ti

TIISTAI-ILLAN PYÖRÄILY /
Häikänniemi

Hannu Melin ,
hannu.melin@gmail.com
p. 040 7735767

15.8.ke

POLKUJUOKSUA/

Kalliojärven kierroksella (VisitKarelia.fi)

Laura Pastinen,
lpastinen@hotmail.com

Liisa Oura,
p. 040 829 4239,
liisa.oura@gmail.com

16.8.

to

FRISBEEGOLF - KOKO PERHEELLE/
Lykynlampi

Markku Penttonen,
markku.penttonen@telemail.fi

21.8.

ti

TIISTAI-ILLAN PYÖRÄILY /
Kulho - Kuurna

Hannu Melin ,
hannu.melin@gmail.com
p. 040 7735767

22.8.kePOLKUJUOKSUA/
Lähtö Kontioniemen satamasta
 

Laura Pastinen,
lpastinen@hotmail.com

Liisa Oura,
p. 040 829 4239,
liisa.oura@gmail.com

23.8.

to

MAASTOPYÖRÄILYN ALKEET/
Utranharju

Markus Haataja,
p. 050 358 1885
markus.haataja@telemail.fi

24.8.

pe

SOUTURETKI JOEN YÖSSÄ /
Utran saareen

Toivo Turunen
toivo.turunen@gmail.com
p. 0400 375 070

25.8.

la

POLKUJUOKSU/
Keihäsjoen kierros, Juuka

Eini Eronen,
einie76@gmail.com ja

Antti Eronen,
ana.eronen@gmail.com

28.8.

ti

TIISTAI-ILLAN PYÖRÄILY/
Pärnävaara

Hannu Melin ,
hannu.melin@gmail.com
p. 040 7735767

x) Tapahtuma, jossa Jns Latu ei ole järjestelyissä mukana!

 

<<sivun alkuun - Syyskuu

Toimintakalenterin ohjelmamuutokset ovat mahdollisia. Muutokset ilmoitamme mahdollisimman nopeasti näillä nettisivuilla ja/ tai Facebook'issa.

Useimmat retket ovat omakustanteisia, ja maksuilla katetaan esim. tilausbussin maksu. Kimppakyydeissä kyytiläiset sopivat keskenään kustannusten maksusta, ja suosituksena on, että kuski laskee bensakulunsa 0,25 euroa/kilometri.

Moniin retkiin pyydetään järjestelyjen helpottamiseksi ennakkoilmoittautumista. Reissujen vetäjät ovat liikkuvaa väkeä eikä puhelimeen vastaaminen ole aina mahdollista, joten ilmoittautumiset otetaan mieluiten vastaan sähköpostilla tai tekstiviestillä. Useimpiin tapahtumiin voi ilmoittautua myös nettisivuilla retkikuvausten yhteydessä olevilla lomakkeilla.