Toukokuu 2018

 

Ajankohta

Viikon-
päivä

Tapahtuma / paikka

Järjestelyvastaava, tiedustelut
ja ilmoittautuminen.

1.5. - 22.9.

ti

KILOMETRIKISA 2018

Kilometrikisa

tarkka ajankohta myöhemmin

 

TUTUSTU FRISBEEGOLFIIN/
Lykynlampi

Markku Penttonen,
p. 0400 718767

tarkemmat ajankohdat myöhemmin

 

POLKUJUOKSU TUTUKSI/
Joensuu ja Juuka

Joensuu: Laura Pastinen,
lpastinen@hotmail.com ja
Juuka: Eini Eronen, einie76@gmail.com

4.5. & 5.5. & 7.5.

pe, la, ma

VALOKUVAUSKURSSI KÄNNYKÖILLÄ /
Mainostoimisto Fabrik,
Kuhasalo, Fabrik TÄYNNÄ

Markus Haataja,
p. 050 358 1885,
markus@fabrik.fi

10.5.

to


MAASTOPYÖRÄILY TUTUKSI/

Valtteri Paavola,
valtteri.paavola@gmail.com

8.5., 15.5.
ja 22.5.

kolme tiistai-
iltaa

MELONNAN PERUSKURSSI / TÄYNNÄ!

Eero Oura,
eero.oura@gmail.com,
p. 045 2608 551

10.-13.5.

to-su

KEVÄTVAELLUS/
Susitaival

Tuula Turunen,
p. 050 372 6242,
thturunen@gmail.com  

14.5.

ma

VALOKUVAILTA 5. /
Carelicumin auditorio,
Torikatu 21C

Eero Oura,
eero.oura@gmail.com,
p. 045 2608 551

15.5.

ti

TIISTAI-ILLAN PYÖRÄILY/
Puntarikosken lenkki

Hannu Melin ,
hannu.melin@gmail.com
p. 040 7735767

Kesäkauden
ke ja su,
alkaen
16.5. klo 18

ke ja su

x)
SOUTUHARJOITUKSET
KIRKKOVENEILLÄ
/
Lähtö Hasanniemestä

Toivo Turunen/
toivo.turunen@gmail.com
Future Club ,
p. 0400 375 070

19.5.

la

SUOMUN KIERTO /
Patvinsuon kansallispuisto

Toivo Turunen/
toivo.turunen@gmail.com,
Future Club,
p. 0400 375 070

20.5.

ti

PYÖRÄRETKI /
Jaaman kierros

Kari Kettunen,
kj.kettunen@gmail.com,
p. 050 5545133

22.5.

ti

TIISTAI-ILLAN PYÖRÄILY /
Särkivaaran lenkki

Hannu Melin ,
hannu.melin@gmail.com
p. 040 7735767

26.5.

la

ALOITTEJOIDEN MELONTARETKI /
Oriveden saaristo

Jarkko Laasonen
jarkko.laasonen@gmail.com,
p. 0409126999 

29.5.

ti

TIISTAI-ILLAN PYÖRÄILY /
Vaivion lenkki

Hannu Melin ,
hannu.melin@gmail.com
p. 040 7735767

vko 22.

 

JÄSENLEHTI 2 / 2018

Merja Mustonen,
merja.mustonen@jns.fi
p. 050 337 8460

x) Tapahtuma, jossa Jns Latu ei ole järjestelyissä mukana!

<<sivun alkuun - Kesäkuu

Toimintakalenterin ohjelmamuutokset ovat mahdollisia. Muutokset ilmoitamme mahdollisimman nopeasti näillä nettisivuilla ja/ tai Facebook'issa.

Useimmat retket ovat omakustanteisia, ja maksuilla katetaan esim. tilausbussin maksu. Kimppakyydeissä kyytiläiset sopivat keskenään kustannusten maksusta, ja suosituksena on, että kuski laskee bensakulunsa 0,25 euroa/kilometri.

Moniin retkiin pyydetään järjestelyjen helpottamiseksi ennakkoilmoittautumista. Reissujen vetäjät ovat liikkuvaa väkeä eikä puhelimeen vastaaminen ole aina mahdollista, joten ilmoittautumiset otetaan mieluiten vastaan sähköpostilla tai tekstiviestillä. Useimpiin tapahtumiin voi ilmoittautua myös nettisivuilla retkikuvausten yhteydessä olevilla lomakkeilla.