Kesäkuu 2019

 

Ajankohta

Viikon-
päivä

Tapahtuma / paikka

Järjestelyvastaava, tiedustelut
ja ilmoittautuminen.

30.5.-2.6.

to-su

VAELLUS SUSITAIPALEELLA/ TÄYNNÄ!

Susitaival

Tuula Turunen,
thturunen@gmail.com,
p. 050 372 6242

4.6.

ti

TIISTAI-ILLAN PYÖRÄILYT/

Paihola

Hannu Melin,
p. 040 773 5767,
hannu.melin@gmail.com

5.6.

ke

POLKUJUOKSUA...

Utrassa

Laura Pastinen
p. 050 4057881
lpastinen@hotmail.com

8.-14.6.

la-pe

x)

SUOMI MELOO /

Kihniö - Salo

Ilm. 31.3. mennessä
Arja Pappinen
,
p. 050 372 2340,
kauhojat.vaja@gmail.com

11.6.

ti

TIISTAI-ILLAN PYÖRÄILYT/

Vaivio

Hannu Melin,
p. 040 773 5767,

hannu.melin@gmail.com

14.-16.6.

pe-su

VÄHÄN MELONEIDEN RETKI/

Kolovesi

Eero Oura
eero.oura@gmail.com

15.6.

la

PYÖRÄILY/

Pyhäselän ympäri

Merja Mustonen
p. 050 337 8460,

merja.mustonen@joensuu.fi

18.6.

ti

TIISTAI-ILLAN PYÖRÄILYT/

Kuorinka

Hannu Melin,
p. 040 773 5767,

hannu.melin@gmail.com

19.6.

ke

POLKUJUOKSUA...

Pärnävaaralla

Sointu Hyttinen

29.6.

la

ISÄ-LAPSI -PÄIVÄRETKI

Patvinsuon kansallispuistoon

Mervi Tahvanainen
mervi.tahvanainen@pelastakaalapset.fi

x) Tapahtuma, jossa Jns Latu ei ole järjestelyissä mukana!

<<sivun alkuunHeinäkuu

Toimintakalenterin ohjelmamuutokset ovat mahdollisia. Muutokset ilmoitamme mahdollisimman nopeasti näillä nettisivuilla ja/ tai Facebook'issa.

Useimmat retket ovat omakustanteisia, ja maksuilla katetaan esim. tilausbussin maksu. Kimppakyydeissä kyytiläiset sopivat keskenään kustannusten maksusta, ja suosituksena on, että kuski laskee bensakulunsa 0,25 euroa/kilometri.

Moniin retkiin pyydetään järjestelyjen helpottamiseksi ennakkoilmoittautumista. Reissujen vetäjät ovat liikkuvaa väkeä eikä puhelimeen vastaaminen ole aina mahdollista, joten ilmoittautumiset otetaan mieluiten vastaan sähköpostilla tai tekstiviestillä. Useimpiin tapahtumiin voi ilmoittautua myös nettisivuilla retkikuvausten yhteydessä olevilla lomakkeilla. 


Retkillä ja tapahtumissa (valo)kuvataan luontoa ja ihmisiä

Joensuun Ladun tapahtumissa saatetaan kuvata paitsi luontokohteita, myös tapahtumiin osallistujia. Onnistuneita otoksia kerätään valokuvapankkiin ja kuvia käytetään Ladun tiedotuksessa ja markkinoinnissa.

Jos et halua omien kasvojesi näkyvän tiedotuksessamme, ilmoita siitä tapahtuman vetäjälle ja/tai kuvaajalle.