Tammikuu 2021

Ajankohta

Viikon-päivä

Tapahtuma / paikka

Järjestelyvastaava, tiedustelut ja ilmoittautuminen.

1.1.

pe

Juhlavuoden avaus Kuoringalla


luistellen tai hiihtäen
(riippuen lumi- /jäätilanteesta)

Eero Oura,
eero.oura@gmail.com

1.1. -28.2.

pe ... pe

Talvikilometrikisa 1.1. - 28.2.2021

JOENSUUN LADUN ohjeet

Kilometrikisa

Jns Latu: Ilkka Raittila,
p. 0400 137 753,
ilkka.raittila@gmail.com

2.1.

la ja su

LYKYNLAMMEN HIIHTOMAJAN KAHVIOPALVELUT
Kahvio on avattu 2.1. ja on palvelee lauantaisin ja sunnuntaisin
 aina 14.3. asti sekä 
Joensuun hiihtolomaviikolla 8.-12.3. klo 11-16 
sekä Soihtuhiihdon ajan 13.2. klo 17-20.

Liikunta- ja retkeilyvälineiden kirppari
Lykynlampi

Kahvio:
Marjatta Partanen,
p. 050 341 7940
marjatta.partanen@gmail.com

 

Soihtuhiihto ja Kirppari:
Hannu Melin,
p. 040 773 5767,
hannu.melin@gmail.com

2.1. - 14.3.

la ja su

Maksullista voitelupalvelua/
Lykynlammen  majalla 
lauantaisin ja sunnuntaisin klo 11-15.

Toivo Turunen /
Future Club,
p. 0400 375 070
toivo.turunen@gmail.com

14.1.

to

Joensuun Ladun retki-info

Itä-Suomen Liikuntaopistolla,
Länsikatu 15
 

Tuula Turunen,
thturunen@gmail.com,
p. 050 372 6242

16.1.
varapäivä 23.1.

la

Aikuisten hiihtokoulu

Lykynlampi

PERUTTU!

Toivo Turunen /
Future Club,
p. 0400 375 070
toivo.turunen@gmail.com

23.1.

la

Lumikenkäretki

Lykynlampi

Pilvi Tapio,
pilvi.tapio@hotmail.com,
p. 044 982 9654  

28.1.

to

Lettukahville Kuhamajalle kävellen/
Uusittu Kuhamaja

Tuula Turunen,
thturunen@gmail.com,
p. 050 372 6242

30.1.

la

Umpihankihiihtoa /
Lykynlammen metsässä

Anni Ignatius,
p. 044 944 6926,
annisormunen@hotmail.com 

30.1.

la

Opi hiihtotaitoja Muumien opein -teemapäivä
Lykynlampi

Eija Sollo,
eija.sollo@pp.inet.fi,
p. 0500 950 996

31.1.

su

#UlkonaKuinLumiukko#
Lykynlampi

 

 

<<sivun alkuun - Helmikuu

 

 

 


Toimintakalenterin ohjelmamuutokset ovat mahdollisia. Muutokset ilmoitamme mahdollisimman nopeasti näillä nettisivuilla ja/ tai Facebook'issa.

Useimmat retket ovat omakustanteisia, ja maksuilla katetaan esim. tilausbussin maksu. Kimppakyydeissä kyytiläiset sopivat keskenään kustannusten maksusta, ja suosituksena on, että kuski laskee bensakulunsa 0,30 euroa/kilometri.

Moniin retkiin pyydetään järjestelyjen helpottamiseksi ennakkoilmoittautumista. Reissujen vetäjät ovat liikkuvaa väkeä eikä puhelimeen vastaaminen ole aina mahdollista, joten ilmoittautumiset otetaan mieluiten vastaan sähköpostilla tai tekstiviestillä. Useisiin tapahtumiin voi ilmoittautua myös nettisivuilla retkikuvausten yhteydessä olevilla lomakkeilla.

TAPAHTUMIIN SAA OSALLISTUA MYÖS EI-JÄSENET, ELLEI TAPAHTUMASELOSTUKSEN YHTEYDESSÄ OLE MAININTAA: "VAIN JÄSENILLE!"


Retkillä ja tapahtumissa (valo)kuvataan luontoa ja ihmisiä

Joensuun Ladun tapahtumissa saatetaan kuvata paitsi luontokohteita, myös tapahtumiin osallistujia. Onnistuneita otoksia kerätään valokuvapankkiin ja kuvia käytetään Ladun tiedotuksessa ja markkinoinnissa.