Toukokuu 2020

 

Ajankohta

Viikon-
päivä

Tapahtuma / paikka

Järjestelyvastaava, tiedustelut
ja ilmoittautuminen.

1.5. - 22.9.

ke

KILOMETRIKISA 2020

Kilometrikisa

30.4.- 3.5.

to-ti

LINTUMATKA VIROON/

Matsalun kansallispuiston lintuhavaintopaikat

Maarit Lukkari,
maarit.lukkari@pohjolanmatka.fi
p. 020 1303395

9.5.

la

UNELMIEN LIIKUNTAPÄIVÄN PERHEPYÖRÄILY/

Linnunlahden päiväkoti,
Heinäpurontie 66

Eija Sollo,
eija.sollo@pp.inet.fi,
p. 0500 950 996

9.5.

 

la

 

LEPPOISA LAUANTAIPYÖRÄILY/

Utra

Merja Mustonen,
merja.mustonen@joensuu.fi
p. 050 337 8460

12.5.

ti

TIISTAI-ILLAN PYÖRÄILY/

Ketunpesä - Mulonsalo

Hannu Melin ,
hannu.melin@gmail.com
p. 040 7735767

12.5.
19.5.
26.5.

ti

MELONTAKURSSI/

Hasanniemi

Liisa Oura,
p. 040 829 4239,
liisa.oura@gmail.com

 

 

ke

 

POLKUJUOKSU TUTUKSI...

Laura Pastinen,
p. 050 4057881
lpastinen@hotmail.com

Eini Eronen, /
Juuka

eini.eronen@edu.karelia.fi

 

 

SAUVAKÄVELYT

Arja Manninen,
p. 040 7307 524,
arja.anita@hotmail.com

16.5.

la

SUOMUN KIERTO / Future Club

Patvinsuon kansallispuisto

Toivo Turunen/
toivo.turunen@gmail.com,
Future Club,
p. 0400 375 070

16.5.

la

LEPPOISA LAUANTAIPYÖRÄILY/

Marjala

Merja Mustonen,
merja.mustonen@joensuu.fi
p. 050 337 8460

17.5.

su

JAAMAN KIERROS PYÖRÄILLEN/

Jaaman kierros

Kari Kettunen,
p. 050 554 5133 (tekstiviestillä)
kj.kettunen@gmail.com

19.5.

ti

TIISTAI-ILLAN PYÖRÄILY/

Suhmura - Niittylahti

Hannu Melin ,
hannu.melin@gmail.com
p. 040 7735767

21.5.

to

VAIKKOJOEN VARTTA PITKIN JA
KURKISTUS HIIDEN HAJURAKOON

Vaikkojoki

Pekka Laakkonen,
pekka1.laakkonen@gmail.com,
p. 0500 192 469

21.-24.5.

to-su

KEVÄTVAELLUS/

Karhunpolku

Tuula Turunen,
thturunen@gmail.com,
p. 050 372 6242

23.5.

la

LEPPOISA LAUANTAIPYÖRÄILY/

Kukkola

Merja Mustonen,
merja.mustonen@joensuu.fi
p. 050 337 8460

26.5.

ti

TIISTAI-ILLAN PYÖRÄILY/

Särkivaaran lenkki

Hannu Melin ,
hannu.melin@gmail.com
p. 040 7735767

29.-31.5.

pe-su

YÖMELONTA/

Pyhäselkä

Katri Tiainen,
p. 050 495 4855,
tiaikatri@gmail.com

vk. 22

 

Jäsenlehti 2 / 2020

Merja Mustonen,
merja.mustonen@joensuu.fi
p. 050 337 8460

    

x) Tapahtuma, jossa Jns Latu ei ole järjestelyissä mukana!

<<sivun alkuun - Kesäkuu

Toimintakalenterin ohjelmamuutokset ovat mahdollisia. Muutokset ilmoitamme mahdollisimman nopeasti näillä nettisivuilla ja/ tai Facebook'issa.

Useimmat retket ovat omakustanteisia, ja maksuilla katetaan esim. tilausbussin maksu. Kimppakyydeissä kyytiläiset sopivat keskenään kustannusten maksusta, ja suosituksena on, että kuski laskee bensakulunsa 0,30 euroa/kilometri.

Moniin retkiin pyydetään järjestelyjen helpottamiseksi ennakkoilmoittautumista. Reissujen vetäjät ovat liikkuvaa väkeä eikä puhelimeen vastaaminen ole aina mahdollista, joten ilmoittautumiset otetaan mieluiten vastaan sähköpostilla tai tekstiviestillä. Useisiin tapahtumiin voi ilmoittautua myös nettisivuilla retkikuvausten yhteydessä olevilla lomakkeilla.

TAPAHTUMIIN SAA OSALLISTUA MYÖS EI-JÄSENET, ELLEI TAPAHTUMASELOSTUKSEN YHTEYDESSÄ OLE MAININTAA: "VAIN JÄSENILLE!"


Retkillä ja tapahtumissa (valo)kuvataan luontoa ja ihmisiä

Joensuun Ladun tapahtumissa saatetaan kuvata paitsi luontokohteita, myös tapahtumiin osallistujia. Onnistuneita otoksia kerätään valokuvapankkiin ja kuvia käytetään Ladun tiedotuksessa ja markkinoinnissa.

Jos et halua omien kasvojesi näkyvän tiedotuksessamme, ilmoita siitä tapahtuman vetäjälle ja/tai kuvaajalle.