Kuhamajan käyttöoikeus kaikkina vuodenaikoina pääsääntöisesti vain Ladun jäsenille

Kuhamajan sijainti.
Kuhamaja Pyhäselän rannalta katsoen.
Näkymä Kuhamajan rappusilta Pyhäselälle.

Katso varaustilanne v. 2018

Varaa nettiavusteisesti...
 

Joensuun Latu myöntää käyttöoikeuden jäsenilleen Kuhasalossa kotakeittiöllä varustettuun, 10 hengen "Kuhamajaan". Se on sopiva retkikohde esim. perheille ja yhteisöille kaikkina vuodenaikoina. Majalle pääsee jalkaisin, hiihtäen, pyöräillen, soutaen, meloen - ja autoillen.

Maja on avoinna mm. Pyhäselän jäähiihtojen aikaan ja muutoin erikseen ilmoitettavina aikoina:
- jäähiihtoladut kulkevat vierestä
- aurinkoa ja pilkkimistä ym.
- Joensuun Latu järjestää maksullista kahvi-, mehu- ja lettutarjoilua erikseen ilmoitettavina aikoina.

Käyttömaksut 20 €/päivä ja 40 €/viikonloppu.

KUHAMAJAN käyttöoikeuden saa majan vastaavalta Martti Ossilta, p. 040 536 7298, ossimartti@gmail.com tai vasemmalla palstalla mainituilta henkilöiltä tai netin kautta.
Netistä löytyy varaustilanne v. 2018
 .

Kuhamaja Pyhäsaaren jäähiihdon latuasemana!

Katso Kuhasalo -infoa Google -navigoinnilla


Tutustu toimintaan -ilta Kuhamajalla to 18.10.2018

Tutustumisilta erityisesti uusille Ladun jäsenille klo 17 - 19, kahvia, makkaraa sekä tutustumista Ladun toimintaan ja muihin latulaisiin.

Lisätiedot: Hannu Melin, p. 040 773 5767 tai hannu.melin@gmail.com

Varaston ja Kuhamajan avain on:

Martti Ossi, 040 536 7298
ossimartti@gmail.com
Kari Kettunen, p. 050 5545133
kj.kettunen@gmail.com
(Vain Sepänkatu 44 A:n varastoon)
Eero Oura, p. 045 260 8551,
eero.oura@gmail.com
Liisa Oura, pj. p. 040 829 4239,
liisa.oura@gmail.com
Hannu Melin , p. 040 7735767,
hannu.melin@gmail.com
Ilkka Raittila , p. 0400 137753,
ilkka.raittila@gmail.com
Pirjo Saukkonen, p. 040 509 0705
pirjohsaukkonen@gmail.com
Ari Halinen p.0500 223 623
ari.halinen@kolumbus.fi
Marjatta Partanen p.050 341 7940
marjatta.partanen@gmail.com
Kirsi Karjalainen p.040 512 9585
kirsi.karjalainen@uef.fi

Kuhamaja
Majassa on niin kotoisaa!