Retkivarusteiden lainaus- & varaustilanne 2020

Käyttöhinnat Joensuun Ladun jäsenille v. 2020.

Sepänkadun taloyhtiöremontin vuoksi varusteiden vuokraus tapahtuu Suvantokadun (Kalevankatu 21)  varastolta.

Kajakit, inkkarit ja melontavarusteet ovat Hasanniemen rantavajassa, toinen vaja Jokiasemalta päin, Katso kuva!

Vastuuhenkilö kajakkien ja kanoottien lainauksissa Ilkka Raittila, ilkka.raittila@gmail.com , p. 0400 137 753

SUOMU: Joensuun Latu on siirtänyt vanhimmat kajakkikaksikot Argon ja Inarin sekä soutuveneen Suomunjärven opastuskeskukseen. Nämä ovat jäsenistön lainattavissa 20 €/vrk tai 10€/4 tuntia. Tiedustelut ja ennakkovaraukset Suomun (luontotuvaltaopastuskeskuksesta /Tuula Turunen, p.050 372 6242, 
thturunen@gmail.com !

Kajakit telineissä

Vasemman palstan valikosta pääset tarkistamaan varusteiden ennakkovaraukset ja suunnittelemaan omat tarpeesi.

Varaus tehdään alla olevalla lomakkeella. Merkitse etu- ja sukunimesi sekä puhelinnumerosi ja/ tai sähköpostiosoitteesi. Netissä julkaistaan etunimi ja sukunimen ensimmäinen kirjain.

Tavaroiden luovutus ja palautus tapahtuu maanantaisin ja torstaisin klo 18:00 - 18:30. Viikonlopuksi tarvittavat varusteen on noudettava torstaina ja palautus on maanantaina

HUOM! Jos lainaat useampia varusteita, tulee kaikkien käyttäjien olla myös Joensuun Ladun jäseniä! Ota varusteita hakiessasi mukaasi kaikkien käyttäjien jäsenkortit.

Joensuun Ladun jäsen: Tee varustevarauksesi ja Kuhamajan varaus tällä lomakkeella

*
*
*
*
Saat vastausviestin. Varaus merkitään tilannekalenteriin, johon se kirjautuu julkiseksi etunimi ja sukunimen ensimmäinen kirjain.

* Tähdellä merkityt kentät ovat pakollisia.


UUSI KÄYTÄNTÖ: SEPÄNKATU 44A:n VARASTO ON AVOINNA MAANANTAISIN JA TORSTAISIN KLO 18:00 – 18:30 ILMAN ERI VARAUSTA. JOS AIKA EI KÄY,  SOVI ITSE LUOVUTUS VARASTOVASTAAVIEN LUETTELOSTÁ.
Kajakkivarasto Hasaniemessä on avaoinna ko päivinä klo 19.00 - 19.30
VAIN KÄTEISMAKSU!

 

Varastovastaavat ja
Kuhamajan avain on:


Hannu Melin, varastovastaava,
p. 040 7735767,
hannu.melin@gmail.com

Markus Haataja p. 050 3581885
Pekka Laakkonen p. 0500 192469
Heikki Leppänen p. 050 5530352.
Ilkka Raittila, p. 0400 137 753,
ilkka.raittila@gmail.com
Martti Ossi, 040 536 7298,
ossimartti@gmail.com
Eero Oura, p. 045 260 8551,
eero.oura@gmail.com
Liisa Oura, pj. p. 040 829 4239,
liisa.oura@gmail.com
Eija Sollo, p. 0500 950 996, 050 365 0549
eija.sollo@pp.inet.fi
Marjatta Partanen, p.050 341 7940,
marjatta.partanen@gmail.com
Kirsi Karjalainen, p.040 512 9585,
kirsi.karjalainen@uef.fi


Retkeilyvälinevaraston osoite: Sepänkadun taloyhtiöremontin vuoksi varusteiden vuokraus tapahtuu Suvantokadun (Kalevankatu 21)  varastolta.