Retkivarusteiden lainaus- & varaustilanne 2020

Käyttöhinnat Joensuun Ladun jäsenille v. 2020.

Retkeilyvälinevarasto sijaitsee Sepänkatu 44 A, sisäänkäynti Sairaalakadulta pihan puolelle.

Kajakit, inkkarit ja melontavarusteet ovat Hasanniemen rantavajassa, toinen vaja Jokiasemalta päin, Katso kuva!

Vastuuhenkilö kajakkien ja kanoottien lainauksissa Ilkka Raittila, ilkka.raittila@gmail.com , p. 0400 137 753

SUOMU: Joensuun Latu on siirtänyt vanhimmat kajakkikaksikot Argon ja Inarin sekä soutuveneen Suomunjärven opastuskeskukseen. Nämä ovat jäsenistön lainattavissa 20 €/vrk tai 10€/4 tuntia. Tiedustelut ja ennakkovaraukset Suomun (luontotuvaltaopastuskeskuksesta /Tuula Turunen, p.050 372 6242, 
thturunen@gmail.com !

Kajakit telineissä

Vasemman palstan valikosta pääset tarkistamaan varusteiden ennakkovaraukset ja suunnittelemaan omat tarpeesi.

Varaus tehdään alla olevalla lomakkeella. Merkitse etu- ja sukunimesi sekä puhelinnumerosi ja/ tai sähköpostiosoitteesi. Netissä julkaistaan etunimi ja sukunimen ensimmäinen kirjain.

Tavaroiden luovutus ja palautus tapahtuu maanantaisin ja torstaisin klo 18:00 - 18:30. Viikonlopuksi tarvittavat varusteen on noudettava torstaina ja palautus on maanantaina

HUOM! Jos lainaat useampia varusteita, tulee kaikkien käyttäjien olla myös Joensuun Ladun jäseniä! Ota varusteita hakiessasi mukaasi kaikkien käyttäjien jäsenkortit.

Joensuun Ladun jäsen: Tee varustevarauksesi ja Kuhamajan varaus tällä lomakkeella

*
*
*
*
Saat vastausviestin. Varaus merkitään tilannekalenteriin, johon se kirjautuu julkiseksi etunimi ja sukunimen ensimmäinen kirjain.

* Tähdellä merkityt kentät ovat pakollisia.


UUSI KÄYTÄNTÖ: SEPÄNKATU 44A:n VARASTO ON AVOINNA MAANANTAISIN JA TORSTAISIN KLO 18:00 – 18:30 ILMAN ERI VARAUSTA. JOS AIKA EI KÄY, SOVI ITSE LUOVUTUS VARASTOVASTAAVIEN LUETTELOSTA.

VAIN KÄTEISMAKSU!

 

Varastovastaavat ja
Kuhamajan avain on:

Hannu Melin, varastovastaava,
040 773 5767, hannu.melin@gmail.com
Ilkka Raittila, p. 0400 137 753,
ilkka.raittila@gmail.com
- vastuuhenkilö kajakkien ja kanoottien lainauksissa
Martti Ossi, 040 536 7298,
ossimartti@gmail.com
Eero Oura, p. 045 260 8551,
eero.oura@gmail.com
Liisa Oura, pj. p. 040 829 4239,
liisa.oura@gmail.com
Eija Sollo, p. 0500 950 996,
eija.sollo@pp.inet.fi
Jorma Pitkänen, p. 0503650549,
jjp@pp.inet.fi
Marjatta Partanen, p.050 341 7940,
- ei kanootit
marjatta.partanen@gmail.com
Kari Kettunen, p. 050 554 5133,
- ei kanootit
kj.kettunen@gmail.com
Kirsi Karjalainen, p.040 512 9585,
kirsi.karjalainen@uef.fi

Retkeilyvälinevarasto sijaitsee Sepänkatu 44 A, Sairaalakadulta pihan puolelle.